Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to is translation catalogue (18 entries)

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: User
is: Brúkari

en: Node
is: Knútur

en: Code
is: Kota

en: View user profile.
is: Vís brúkaravangamynd.

en: Deleted
is: Strikað

en: Greater than
is: Størri enn

en: Less than
is: Minni enn

en: Parser
is: Týðari

en: Paragraph one.
is: Reglubrot eitt.

en: Paragraph two.
is: Reglubrot tvey.

en: Emphasized
is: Hálýsing

en: Coded
is: Kota

en: Block quoted
is: Blokk endurgeving

en: First item
is: Fyrsti liður

en: Second item
is: Annar liður

en: Quotation mark
is: Gásareygu
