Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (23 entries)

en: Images
jv: Gambar

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Links
jv: Tautan

en: User
jv: Panganggo

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Code
jv: Kode

en: General
jv: Umum

en: View user profile.
jv: Tampilna profil panganggo.

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Greater than
jv: Luwih sākā

en: Less than
jv: Kurang sākā

en: Parser
jv: Pemisah

en: Paragraph one.
jv: Paragraf siji.

en: Paragraph two.
jv: Paragraf loro.

en: Emphasized
jv: Ditenet

en: Coded
jv: Kode

en: Block quoted
jv: Petikan blok

en: First item
jv: Item pertama

en: Second item
jv: Item keloro

en: Quotation mark
jv: Tandha petik loro

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
jv: Karakter sing jarang dienggo bisa dileboknā langsung tanpa masalah.

[ctx: Font weight]
en: Strong
jv: Kandel
