Markdown (8.x-2.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (19 entries)

en: Images
nn: Bilete

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: User
nn: Brukar

en: Code
nn: Kode

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: Deleted
nn: Sletta

en: Greater than
nn: Større enn

en: Less than
nn: Mindre enn

en: Paragraph one.
nn: Fyrste avsnitt.

en: Paragraph two.
nn: Andre avsnitt.

en: Emphasized
nn: Utheva

en: Coded
nn: Kode

en: Block quoted
nn: Blokksitat

en: First item
nn: Fyrste punkt

en: Second item
nn: Andre punkt

en: Ampersand
nn: og-tegnet

en: Quotation mark
nn: Spørsmålstegn

[ctx: Font weight]
en: Strong
nn: Feit skrift
