Markdown (8.x-2.0-rc2) - en to ru translation catalogue (65 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: URLs
ru: URL'ы

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Scheme
ru: Схема

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Settings
ru: Настройки

en: Insert
ru: Вставить

en: Top
ru: Вверху

en: Path
ru: Путь

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Titles
ru: Названия

en: Before
ru: До

en: After
ru: После

en: User
ru: Пользователь

en: Configure
ru: Настроить

en: Link Title
ru: Заголовок ссылки

en: Extensions
ru: Расширения

en: Host
ru: Хост

en: Up to date
ru: Актуально

en: Table
ru: Таблица

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: Allow
ru: Разрешить

en: URL Title
ru: Заголовок для URL

en: Override
ru: Переопределить

en: Position
ru: Позиция

en: Latest
ru: Последнее

en: Operation
ru: Действие

en: Port
ru: Порт

en: Query
ru: Запрос

en: Footnotes
ru: Сноски

en: Map
ru: Карта

en: Marker
ru: Маркер

en: Style
ru: Стиль

en: Relative
ru: Относительное

en: Parser
ru: Обработчик

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: Flat
ru: Плоский

en: Set as default
ru: Установить по умолчанию

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: External Links
ru: Внешние ссылки

en: Experimental
ru: Экспериментальный

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: External links only
ru: Только внешние ссылки

en: Fragment
ru: Фрагмент

en: Status message
ru: Статус

en: No links
ru: Без ссылок

en: No Follow
ru: Не следовать

en: Renderer
ru: Средство визуализации

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: No Referrer
ru: Нет ссылки

en: Internal links only
ru: Только внутренние ссылки

en: Allowed HTML
ru: Допустимый HTML

en: Entity Type ID
ru: ID типа сущности
