Markdownify Content (1.1.3) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Top
de: Oben

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Bottom
de: Unten

en: Languages
de: Sprachen

en: Allowed file extensions
de: Zulässige Dateiendungen

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundles
de: Subtypen

en: Allowed extensions
de: Erlaubte Erweiterungen

en: Entity Types
de: Entitätstypen

en: No value
de: Kein Wert

en: The selected bundles
de: Die ausgewählten Subtypen

en: All except those selected
de: Alle außer den gewählten

en: The selected languages
de: Die ausgewählten Sprachen

en: Whether to exclude (TRUE) or include (FALSE) the selected bundles.
de: Ob die gewählten Subtypen ausgeschlossen (TRUE) oder eingeschlossen (FALSE) werden sollen.

en: A bundle machine name
de: Ein Subtyp-Systemname

en: Whether to exclude (TRUE) or include (FALSE) the selected languages.
de: Ob die gewählten Sprachen ausgeschlossen (TRUE) oder eingeschlossen (FALSE) werden sollen.

en: A language code
de: Ein Sprachkürzel

en: Which bundles should be indexed?
de: Welche Subtypen sollten indiziert werden?

en: Which languages should be indexed?
de: Welche Sprachen sollen indiziert werden?

en: Strip tags
de: Tags entfernen

en: Supported entity types
de: Unterstützte Entitätstypen

en: Only those selected
de: Nur die ausgewählten

en: AI
de: KI
