Market Wave (1.0.6) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Image
pt: Imagem

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Create new account
pt: Criar uma nova conta

en: Descriptions
pt: Descrições

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Button text
pt: Texto do botão

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Content Above
pt: Conteúdo Acima

en: Content Below
pt: Conteúdo Abaixo

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Footer Top
pt: Topo do rodapé

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Submetido por @author_name a @date

en: Hero (full width)
pt: Hero (largura total)
