Marketo MA (3.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Description
hu: Leírás

en: Action
hu: Művelet

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Form ID
hu: Űrlap azonosító

en: ID
hu: Azonosító

en: Basic Settings
hu: Alapbeállítások

en: Not found
hu: Nem található

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Fields
hu: Mezők

en: Events
hu: Események

en: Role
hu: Szerepkör

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: External
hu: Külső

en: Users
hu: Felhasználók

en: Display Name
hu: Megjelenített név

en: Date/Time
hu: Dátum / Idő

en: Activity
hu: Tevékenység

en: About
hu: Leírás

en: Add tracking to specific pages
hu: Követőkód hozzáadása bizonyos oldalakhoz

en: Add tracking for specific roles
hu: Követőkód megjelenítése bizonyos szerepkörök számára

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Every page except the listed pages
hu: Minden oldal, kivéve az alábbiak

en: The listed pages only
hu: Csak a listázott oldalak

en: Add to the selected roles only
hu: Csak a kijelölt szerepköröknek.

en: Add to every role except the selected ones
hu: Kivéve a kijelölt szerepköröknek.

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
hu: Ha egyik szerepkör sincs kiválasztva, akkor az összes felhasználó követve lesz. Ha egy felhasználó egyik bejelölt szerepkörnek a tagja, akkor követve lesz (vagy kihagyva, a beállítástól függően).

en: Pages by their paths
hu: Oldalak az útvonalaik szerint
