Marketo MA (3.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Form ID
id: ID formulir

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Roles
id: Peran

en: Fields
id: Bidang isian

en: Events
id: Acara

en: Role
id: Peran

en: User login
id: Login pengguna

en: External
id: Eksternal

en: Users
id: Pengguna

en: Display Name
id: Nama tampilan

en: Date/Time
id: Tanggal/Jam

en: Activity
id: Aktifitas

en: About
id: Tentang

en: Add tracking to specific pages
id: Tambahkan pelacak ke halaman tertentu

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.

en: Every page except the listed pages
id: Semua halaman kecuali halaman yang terdaftar

en: The listed pages only
id: Halaman yang terdaftar saja
