Marketo MA (3.0.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Description
ja: 説明

en: Action
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Form ID
ja: フォームID

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Roles
ja: 役割

en: Fields
ja: フィールド

en: Events
ja: イベント

en: Role
ja: 役割

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: External
ja: 外部

en: Users
ja: ユーザー

en: Display Name
ja: 表示名

en: Date/Time
ja: 日時

en: Activity
ja: アクティビティ

en: About
ja: アバウト

en: Add tracking to specific pages
ja: トラッキングを加える特定ページ

en: Add tracking for specific roles
ja: トラッキングを加える特定の役割

en: Account ID
ja: アカウント ID

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Every page except the listed pages
ja: 以下を除く全てのページ

en: The listed pages only
ja: 以下のページのみ
