Marketo MA (3.0.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Form ID
uk: ID форми

en: Basic Settings
uk: Основні налаштування

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Roles
uk: Ролі

en: Fields
uk: Поля

en: Events
uk: Події

en: Role
uk: Роль

en: User login
uk: Вхід

en: External
uk: Зовнішнє

en: Users
uk: Користувачі

en: Display Name
uk: Відображуване ім'я

en: Date/Time
uk: Дата/Час

en: Activity
uk: Активність

en: About
uk: Про модуль

en: Activities
uk: Діяльності

en: Add tracking to specific pages
uk: Додати відстеження певних сторінок

en: Add tracking for specific roles
uk: Додати відстеження певних ролей

en: Account ID
uk: Ідентифікатор рахунку

en: Form display
uk: Відображення форми

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Every page except the listed pages
uk: На всіх сторінках, крім перерахованих

en: The listed pages only
uk: Тільки для перелічених сторінок

en: Add to the selected roles only
uk: Додати лише для вибраних ролей

en: Add to every role except the selected ones
uk: Додати для всіх ролей, крім вибраних

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
uk: Якщо не вибрано жодної ролі, то стеження буде проводитися за всіма користувачами. Якщо користувач одну з позначених ролей, то цей користувач буде відстежений (або вилучений з відстеження, залежно від налаштувань вище)

en: Client Secret
uk: Пароль клієнта

en: Marketo MA Webform
uk: Веб-форма Marketo MA

en: Pages by their paths
uk: Сторінки за їх шляхами

en: Integrates Marketo MA with Webform module forms.
uk: Інтегрує Marketo MA з формами модуля Вебформа.
