MarkJS Search (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Log
fa: گزارش

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: Synonyms
fa: مترادف‌ها

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Exclude
fa: استثنا

en: Done
fa: انجام

en: Filter
fa: فیلتر

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Profile
fa: نمایه

en: Accuracy
fa: دقت

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: No Match
fa: تطابق ندارد
