Marvelous (1.0.2) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to parent page
fr: Aller à la page parente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Text Color
fr: Couleur de texte

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Header
fr: Entête

en: Heading
fr: Entête

en: Up
fr: Haut

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Community
fr: Communauté

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Background-color
fr: Couleur de fond

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Footer First
fr: Premier pied de page

en: Footer Second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer Third
fr: Troisième pied de page

en: Last page
fr: Dernière page

en: Show/Hide
fr: Montrer/Masquer

en: Book traversal links for
fr: Liens transversaux de livre pour

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
