Marvelous (1.0.2) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Description
it: Descrizione

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Text Color
it: Colore del testo

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Page
it: Pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Heading
it: Intestazione

en: Up
it: Su

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Service
it: Servizio

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
