Marvelous (1.0.2) - en to pl translation catalogue (41 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Content
pl: Zawartość

en: Description
pl: Opis

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Page
pl: Strona

en: Header
pl: Nagłówek

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Up
pl: W górę

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Community
pl: Społeczność

en: Slider
pl: Suwak

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Services
pl: Serwisy

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Main Navigation
pl: Główna nawigacja

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Sidebar First
pl: Pasek boczny pierwszy

en: Content Background
pl: Tło zawartości

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Footer First
pl: Stopka pierwsza

en: Footer Second
pl: Stopka druga

en: Footer Third
pl: Trzecia Stopka

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Facebook Link
pl: Link do Facebook

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key
