Marvelous (1.0.2) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Description
pt: Descrição

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Text Color
pt: Cor do Texto

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Page
pt: Página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Up
pt: Para cima

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Community
pt: Comunidade

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Services
pt: Serviços

en: Service
pt: Serviço

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Pagination
pt: Paginação

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Sidebar First
pt: Barra Lateral Esquerda

en: Current page
pt: Página atual

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Footer First
pt: Primeiro Rodapé

en: Footer Second
pt: Segundo Rodapé

en: Twitter Link
pt: Link do Twitter

en: Footer Third
pt: Terceiro rodapé

en: Last page
pt: Última página

en: Facebook Link
pt: Link do Facebook

en: Show Social Icons
pt: Mostrar ícones Sociais

en: Book traversal links for
pt: Links de passagem do livro para

en: First page
pt: Primeira página

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Enviado por @author_name em @date

en: Linkedin Link
pt: Link do Linkedin

en: Go to page @key
pt: Ir para página @key
