Marvelous (1.0.2) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Page
tr: Sayfa

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Heading
tr: Başlık

en: Up
tr: Yukarı

en: Link Color
tr: Bağlantı Rengi

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
