Marvelous (1.0.2) - en to vi translation catalogue (24 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Content
vi: Nội dung

en: Description
vi: Mô tả

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: Go to parent page
vi: Đến trang cha

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Background Color
vi: Màu nền

en: Page
vi: Trang

en: Logo
vi: Biểu huy

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Heading
vi: Tiêu đề

en: Up
vi: Lên

en: Background color
vi: Màu nền

en: Slider
vi: Thanh trượt

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: Copyright
vi: Bản quyền

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: Sidebar First
vi: Lề thứ nhất

en: Current page
vi: Trang hiện thời

en: Previous page
vi: Trang trước

en: Footer First
vi: Phần chân thứ nhất

en: Footer Second
vi: Phần chân thứ hai
