Mask Field (2.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Field
pt: Campo

en: Add another
pt: Adicionar outro

en: Optional
pt: Opcional

en: Pattern
pt: Padrão

en: Reverse
pt: Reverter

en: Translation
pt: Tradução

en: Locked
pt: Bloqueado

en: About
pt: Sobre

en: Patterns
pt: Padrões

en: Symbol
pt: Símbolo

en: Mask
pt: Máscara

en: Fallback
pt: Retorno

en: Use a CDN
pt: Usar um CDN

en: Mask settings
pt: Configurações de máscara

en: Applies the mask in reverse order (from right to left).
pt: Aplica a máscara em ordem inversa (da direita para a esquerda).

en: Clear if not match
pt: Limpar se não satisfizer

en: Select on focus
pt: Selecionar ao receber foco

en: Selects the input field value when it is focused.
pt: Seleciona o valor do campo quando ele receber foco.

en: Mask: @value
pt: Máscara: @value

en: Reverse: @value
pt: Inverter: @value

en: Clear if not match: @value
pt: Limpar se não satisfizer: @value

en: Configure the Mask Field module.
pt: Configurar o módulo Mask Field.
