Mask Field (2.0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Pattern
hi: नमूना

en: Reverse
hi: विपरीत

en: Translation
hi: अनुवाद

en: Locked
hi: अवरोधित

en: About
hi: के बारे में
