Mask Field (2.1.0-rc1) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: About
bn: সম্পর্কে
