Mask Field (2.1.0-rc1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Field
it: Campo

en: Optional
it: Opzionale

en: Pattern
it: Modello

en: Reverse
it: Inverti

en: Translation
it: Traduzione

en: Locked
it: Bloccato

en: About
it: Informazioni

en: Patterns
it: Pattern

en: Mask
it: Maschera
