Masked Input (2.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Add another
fr: En ajouter un(e) autre

en: Regular expression
fr: Expression régulière

en: Size of textfield
fr: Taille du champ texte

en: Character
fr: Personnage

en: Mask
fr: Masque

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: Textfield size: @size
fr: Taille du champ texte : @size
