Masked Input (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Add another
id: Tambah lainnya

en: Regular expression
id: Ekspresi reguler

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Mask
id: <em>Mask</em>

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Textfield size: @size
id: Ukuran field teks: @size
