Mason (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Promoted
fr: Promu

en: Configure
fr: Configurer

en: Fields
fr: Champs

en: Sort by
fr: Trier par

en: Fixed
fr: Fixe

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Apply
fr: Appliquer

en: No caching
fr: Pas de mise en cache

en: Sizes
fr: Tailles

en: Columns
fr: Colonnes

en: Fluid
fr: Fluide

en: Image linked to content
fr: Image liée au contenu

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Master
fr: Principal

en: Main image
fr: Image principale

en: Captions
fr: Légendes

en: Lazy load
fr: Chargement à la demande

en: The optionsets order has been updated.
fr: L'ordre des jeux d'options a été mis à jour.

en: Deleted optionset %oid (%label)
fr: Suppression du jeu d'options %oid (%label)
