Mason (8.x-1.0-alpha5) - en to eu translation catalogue (16 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: List
eu: Zerrenda

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Weight
eu: Pisua

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: ID
eu: IDa

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Options
eu: Aukerak

en: Desc
eu: Beheraka

en: Apply
eu: Ezarri

en: Debug
eu: Araztu

en: Asc
eu: Goraka
