Mason (8.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: List
pt: Lista

en: Read more
pt: Leia mais

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Promoted
pt: Promovido

en: Configure
pt: Configurar

en: Options
pt: Opções

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Fixed
pt: Fixo

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Apply
pt: Aplicar

en: Debug
pt: Depurar

en: Sizes
pt: Tamanhos

en: Columns
pt: Colunas

en: Ratio
pt: Razão

en: Fluid
pt: Fluído

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
