Mason (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: List
hi: सूची

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Layout
hi: ख़ाका

en: ID
hi: आईडी

en: Promoted
hi: प्रचारित

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Options
hi: विकल्प

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Fixed
hi: निर्धारित

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Apply
hi: लागू करें

en: Debug
hi: डिबग

en: UUID
hi: युयुआइङी
