Mass Contact (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Subject
hi: विषय

en: Send email
hi: ईमेल भेजें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Categories
hi: वर्ग

en: Message
hi: संदेश

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Add category
hi: वर्ग सम्मिलित कीजिये

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Help
hi: मदद

en: Archive
hi: पुरालेख

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Mail
hi: मेल

en: All
hi: सभी

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Hourly threshold
hi: प्रति घंटा की सीमा

en: Your name
hi: आपका नाम

en: Role
hi: भूमिका

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Send yourself a copy.
hi: खुद को प्रति भेजें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: UUID
hi: युयुआइङी
