Mass Contact (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Subject
pt: Assunto

en: Send email
pt: Enviar e-mail

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Categories
pt: Categorias

en: Message
pt: Mensagem

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: Add category
pt: Nova categoria

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Help
pt: Ajuda

en: Archive
pt: Arquivar

en: View
pt: Ver

en: Mail
pt: E-mail

en: All
pt: Tudo

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Hourly threshold
pt: Limite por hora

en: Role
pt: Papel

en: Selected categories
pt: Categorias selecionadas

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Send yourself a copy.
pt: Enviar uma cópia para você.

en: Send message
pt: Enviar mensagem

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Any
pt: Qualquer

en: SMTP Authentication Support
pt: Suporte de Autenticação SMTP

en: Category ID
pt: Identificador da categoria

en: Add new category
pt: Adicionar nova categoria

en: Sender name
pt: Nome do Remetente

en: Sender email
pt: Email do remetente

en: Selected by default
pt: Selecionado por padrão

en: Selection criteria
pt: Critérios de seleção

en: Send yourself a copy
pt: Enviar uma cópia para você mesmo

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
