Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to am translation catalogue (9 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: ID
am: አይዲ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት
