Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Entity
ar: الكيان

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundles
ar: حزم

en: Image style
ar: نمط الصورة
