Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to be translation catalogue (14 entries)

en: Status
be: Статус

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: - None -
be: - Нічога -

en: Settings
be: Налады

en: Label
be: Подпіс

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Entity
be: Сутнасць

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: Image style
be: Стыль выявы

en: Instance
be: Асобнік
