Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (12 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Entity
el: Οντότητα

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας
