Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (11 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Settings
eo: Agordoj

en: Label
eo: Etikedo.

en: ID
eo: Identigilo

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Image style
eo: Bilda stilo
