Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: - None -
fil: - Wala -

en: Settings
fil: Mga pagtatakda
