Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Entity
fr: Entité

en: Token replacements
fr: Remplacements de jeton (token)

en: Machine name
fr: Nom système

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundles
fr: Types

en: Image format
fr: Format de l'image

en: Alt text
fr: Texte alternatif

en: Character count
fr: Nombre de caractères

en: Image field
fr: Champ image

en: Image style
fr: Style d'image
