Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (13 entries)

en: Status
he: סטטוס

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: - None -
he: - ללא -

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Entity
he: יישות

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Alt text
he: טקסט חלופי

en: Image style
he: סגנון תמונה
