Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: - None -
id: - Tiada -

en: Settings
id: Pengaturan

en: Entity
id: Entitas

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundles
id: Bundel

en: Image field
id: Field gambar

en: Image style
id: Gaya gambar
