Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: - None -
ja: - なし -

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Entity
ja: エンティティ

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Instances
ja: インスタンス

en: Bundles
ja: バンドル

en: Image format
ja: 画像形式

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Image style
ja: 画像のスタイル
