Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to kk translation catalogue (8 entries)

en: Status
kk: Жағдайы

en: Type
kk: Тип

en: Description
kk: Сипаттама

en: Disabled
kk: Сөндірілген

en: Enabled
kk: Қосылған

en: - None -
kk: Таңдалмаған

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Label
kk: Атауы
