Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: - None -
ne: - कुनै पनि होइन -

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Label
ne: लेबल

en: ID
ne: परिचय

en: Machine name
ne: मशीन नाम
