Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: - None -
nl: - Geen -

en: Settings
nl: Instellingen

en: Entity
nl: Entiteit

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Instances
nl: Exemplaren

en: Bundles
nl: Bundels

en: Alt text
nl: Alternatieve tekst

en: Character count
nl: Aantal tekens

en: Image field
nl: Afbeeldingsveld

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Instance
nl: Exemplaar

en: Access Token
nl: Toegangstoken
