Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: - None -
pl: - Brak -

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Entity
pl: Encja

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Instances
pl: Instancje

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Image format
pl: Format obrazka

en: Alt text
pl: Tekst alternatywny

en: Character count
pl: Ilość znaków

en: Image field
pl: Pole obrazu

en: Image style
pl: Styl obrazka
