Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to ps translation catalogue (8 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Type
ps: بڼه

en: Description
ps: سپړنه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Settings
ps: امستنې

en: ID
ps: پېژند

en: Bundles
ps: بنډلونه
