Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to sr translation catalogue (10 entries)

en: Status
sr: Статус

en: Type
sr: Tип

en: Description
sr: Опис

en: Disabled
sr: Искључено

en: Enabled
sr: Укључено

en: - None -
sr: - Ниједан -

en: Settings
sr: Подешавања

en: Label
sr: Ознака

en: ID
sr: ИД

en: Entity type
sr: Тип ентитета
