Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Settings
sv: Inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Entity
sv: Objekt

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Bundles
sv: Paket

en: Alt text
sv: Alternativ text

en: Character count
sv: Antal tecken

en: Image field
sv: Bildfält

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Access Token
sv: Åtkomsttoken
