Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Entity
tr: Nesne

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Instances
tr: Örnekler

en: Bundles
tr: Paketler

en: Image style
tr: Resim stili
