Mastodon API (1.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (11 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: - None -
vi: - Không -

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Label
vi: Nhãn

en: ID
vi: Mã

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Image style
vi: Kiểu dáng ảnh
