Mastodon API (1.0.0-alpha2) - en to az translation catalogue (13 entries)

en: Status
az: Vəziyyət

en: Type
az: Növ

en: Description
az: İzahat

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: - None -
az: - heç nə -

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: ID
az: İD

en: Entity
az: Entiti

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: Bundles
az: Paketlər

en: Image style
az: Şəkil üslubu
