Mastodon API (1.0.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: - None -
cs: - Nic -

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Alt text
cs: Alternativní text

en: Image style
cs: Styl obrázku
